Základná starostlivosť o pleť

3 years ago Starostlivosť o pleť365

Rada by som vám napísala a podelila sa o niečom čom som ani ja nevedela. Starám sa o pleť samozrejme lebo som žena 30+, chcem sa stále páčiť mladým pánom :-), lebo mi prišla úžasná kozmetika, ktorej verím do života a aj z dôvodu, že som si uvedomila koľko nečistôt z vonkajšieho prostredia, prach, nečistota z výfukov aut, z cigariet a mnoho ďalších nežiaducich baktérií mám každý deň na svojej pleti až som sa zhrozila.

Predsa je to moja pleť, moja pokožka a musím sa aj o ňu starať, síce starala som o ňu, ale nie tak ako by som mala a samozrejme s takými produktami, ktoré mne osobne nerobili dobre, ale verila, som, že raz áno. Naša tvár nám časom ukáže akú starostlivosť je dávame, koľko sa jej venujeme a aj čo na ňu dávame. A tak tiež  k tomu patrí aj strava, ale k tomu sa dostaneme v inom článku. 🙂 Tento je o základnej starostlivosti. 🙂 Tak idem k veci 🙂

„Treba sa starať sa o svoju pleť, každý deň, ráno aj večer a pravidelne.“

Prvý a základní krok je aby sme si tvár ráno po prebudení a večer pred spaním dôkladne vyčistili od nečistôt. Tie sa nám na tvár ukladajú stále. Ráno či večer. Preto ich treba zo seba zmývať pravidelne a tiež tvár aj vyživovať. Aj vy mávate niekedy taký pocit večer, alebo ráno na tvári ako keby ste mali na nej vrstvu samej špiny a mastnoty? Ja sa priznám mávam a hlavne po celom náročnom pracovnom dni. Preto sa až teším, keď prídem domov a môžem si ju vyčistiť a je znovu jemná, matná a žiaden lesk :-). Používam nato 4 základne produkty: Mliečko, tonikum, očný krém a krém na tvár.  A raz-dva krát do týždňa peeling.

c0bfdbf6707d8c55766517cb460c7d65

  • Mliečko si nanesiem, na tvár v jemnom bielom filme (jemná vrstva).Nechám pôsobiť cca dve minúty. Mliečko sa musí v piť. Na oči si ho dám v ešte v jemnejšom filme-vrstve a nechám pôsobiť pol sekundy, zmyjem ho z tampónom smerom od obočia dole. Keď vidím, že je mliečko v pité umyjem si zostatok z tváre vodou. Mliečko používam na zmiešanú a citlivú pleť.
  • Keď som sa už zbavila tej základnej nečistoty a moja tvár potrebuje dodať aj živiny, aby vyzerala krajšie a živšie, použijem nato tonikum (na zmiešanú a mastnú pleť). Samozrejme je ich viacej, zaleží aké potrebujete vy a akú pleť máte. Tonikum sa nedáva na tampón. Lebo takto by ste si na tvár nedávali nič, keď že tampón všetko vpije. Stačí si tonikum naliať do dlane vo veľkosti malého orieška a na capkať na tvár.
  •  Keď že mám už po 30+ aj očný krém potrebujem 🙂 Treba si dať len malinkú vrstvu pod oči a jemne ho tam naklepkať.
  •  Krém na tvár tiež od typu pleti. Ja používam hydratačný, pre citlivú, suchú a zrelú pleť. 🙂

 

Zdá sa to byť náročné a na dlho? Trvá to cca päť minút. Popritom ako sa vám bude v píjať mliečko si aj zuby stihnete umyť 🙂 A  tvár máte vyčistenú 🙂

P.S: Ak by ste chceli vedieť viac, kontaktujte ma 🙂

Vaša                                                                                                                                                                                                         Zuzana 🙂

Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.