Vzťahy

3 years ago Okienko pre mužov245

Tento článok mladý páni je o vás. Nehádžem, všetkých do jedného vreca. Keďže ste každý jeden iný. Ale v určitých veciach si môžete všetci podať ruky navzájom. Podnet na tento článok som dostala, keď sa mi pred mojimi očami rozpadol vzťah jednej mojej veľmi dobrej kamarátke. Nebudem a ani nechcem písať o jej životopise, o tom ako sa volá a pod.. Ale inšpiroval ma jej p. Božský. 🙂 aby vznikol aj tento článok. Takže idem k veci. p. Božský bol pravdepodobne ako každý na začiatku ideálny. Mal všetko mal mať partner. Krásny, charizmatický, imponujúci, pozorný k žene a tak tiež partnerku obdarúval rôznymi maličkosťami každý deň. Napr. spravil jej prekvapenie vo forme romantickej večere. Upratal ak bolo treba, zhotovil doma čokoľvek ak bolo treba. Samozrejme do týchto vecí sa púšťal sám- nikto mu to nekázal. Až jedného dňa to prestálo a miesto toho. Aby vnímal partnerku vedľa seba, vnímal virtuálny svet. Páni ja nevravím, že je zakázané si písať, zakázané si chatovať. Ale už ak mám niekoho pri sebe a sám si p. Božský vravel, že partnerku miluje. Čo tam potom hľadal? Podstata, ale nie je toho, že tam bol. Ale čo tam robil. A ďalej ako to pokračovalo. P. Božský sa rozhodol, že chce mať dieťa s milujúcou partnerkou. Ok .. Cez rôzne prekážky sa aj k tomu dopracovali. A čo nastalo potom? …. p. Božský miesto toho aby sa staral o rodinu sa staral o svoj virtuálny svet a krásne mladé slečny v ňom….

 

key-2094778_1280

Dobré páni ak vám niečo nevyhovuje vo vzťahu s partnerkou s ktorou ste. Prečo jej to na rovinu nepoviete? Však sme dospelý ľudia. Treba sa o tom a o tom porozprávať. Prečo toto nefunguje, prečo je tam taký a taký problém. Dá sa vyriešiť? Ak áno, riešime ho. Ak nie, myslím si, že tak by mali ísť každý jeden od seba, svojou cestou. A nie zotrvávať na silu vo vzťahu a nahovárať si ako toho druhého milujem. A pritom tomu človeku len a len ubližujem. Moja, ale základná pointa celého tohoto článku. Je iba o tom. Kde sme to dospeli v dnešnom svete. Že miesto normálnej komunikácie medzi dvoma partnermi. Je komunikácia iba cez sociálne siete. A prvoradá. Miesto toho aby sa človek staral o rodinu. Bol doma prítomní, telom, mysľou a aj dušou. Venuje sa nie len priateľke, žene či dieťaťu. Nevravím, ale že všetko je iba na mužovi a o mužovi. Všetko o vzájomnom porozumení, komunikácií, dôvere a pod. Nenechá si ju rozbiť len kvôli sociálnym sieťam. Aký to má význam? Páni doma máte niečo, o čo sa vám ani vo sne nezdalo ( niektorým), že to naozaj budete mať. Máte milujúcu partnerku, ženu? Vážte si každú jednu maličkosť, ktorú s ňou prežívate a máte. Komunikujte s ňou ak máte nejaký problém, ktorý sa netýka len vás, ale aj jej. Načo ste si povedali pred oltárom svoje áno, alebo načo ste sa rozhodli spolu žiť? Nato aby ste si robili navzájom zle? Aby ste si ubližovali a trápili sa? Máte doma niečo čo ste chceli aj vy! Ak máte dieťa, chceli ste ho aj vy! Sama si ho žena neurobila. Chceli ste sa starať o rodinu? Tak sa starajte! Vzťah nie je len o jednej osobe. Ale o dvoch. Vzťah je o tom ak sa dvaja rešpektujú, vážia si jeden druhého. Komunikujú medzi sebou na úrovni dospelých ľudí. A nie ponižovať sa, nadávať si a hádzať vinu jeden cez druhého. Zamyslite sa trošku aký význam ma slovíčko VZŤAH, LÁSKA a slovo RODINA!

 

 

   “ Len silný muži majú rodinu, slabý majú milenky „

 

apple-apple-compote-jar-garden-162729

pexels-photo-196985

Vaša Suzie 🙂

Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.