Typy pleti

2 years ago Starostlivosť o pleť212

Naša pokožka sa delí na rôzne typy pleti ako sú: Normálna pleť, suchá pleť, mastná pleť, zmiešaná pleť a citlivá.

Normálna pleť- myslím, že to je sen každej ženy ju mať 🙂 je vlastne ideálnym typom pre bábätka a deti. Dorast by som sem už ani nedávala, lebo čo pozerám tak dorastové deti, nie len že už majú skorú pubertu,ale už aj pleť sa im mení a väčšinou už aj to akné majú. Normálna pleť je hladká, jemná a bez vrások. Pri tomto type pokožky stačí denná starostlivosť o pleť, hlavne pravidelné a nie mastné krémy.

Suchá pleť- menej odolná voči vonkajším vplyvom. Produkuje malé množstvo mazu. Je vysušená, napnutá a matná. Začína rýchlo starnúť, tým aj rýchlejší sklon k vráskam, k začervenaniu a vytváraniu fľakov. Takúto pleť je potrebné premasťovať a pravidelné hydratovať.

 

images-9

 

Mastná pleť- je odolnejšia voči vonkajším vplyvom. Vrásky sa na nej tak rýchlo neukážu. Ale vytvára sa na nej dosť akné. Spôsobené hormonálnymi zmenami, strava a aj zdravotné problémy. Dosť častou príčinou je aj nevhodná starostlivosť, agresívne čistenie alebo zle vyčistenie pleti pred spaním. Väčšinou sa niektorým dámam nechce odmaľovať a idú spať s makeupom. Túto pleť treba pravidelné a hĺbkové čistiť. A dodržiavať správnu životosprávu.

Zmiešaná pleť-  pleť sa ťažko rozpoznáva a zložitejšie ošetruje. Najbežnejšia zmiešaná pleť je: keď niektoré časti tváre máte suché a čelo, nos a bradu máte mastnú. To je tkz. T-zóna. Na zmiešanej pleti sa vyskytujú tiež vrásky, pupáky, akné na nose ( čierne bodky). Rôzne druhy faktorov prispievajú k vzniku zmiešanej pleti. Niekedy je to dané iba genetikou. Tento typ pleti si vyžaduje špeciálne ošetrovanie pleti.

Citlivá pleť- táto pleť je citlivá na rôzne druhy podnetov. Reaguje citlivo červenaním, pálením, svrbením pokožky, alebo alergickou reakciou. Reaguje podráždene okamžite. Má rôzne príčiny- je vystavená znečistenému ovzdušiu, dráždivé látky z kozmetických produktoch. Citlivá pleť si vyžaduje šetrné ošetrenie.

 

P.S: Treba si určite zistiť akú máte pleť a naučiť sa o ňu správne starať a nezanedbávať to, lebo sa problémy s pleťou môžu časom zhoršovať. Ja som už zistila akú pleť mám a aj vhodné kozmetické produkty mám 🙂 Akékoľvek info. napíšte mi 🙂

 

Vaša Suzie 🙂

Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.