Vďačnosť

2 years ago Krása ženy169

Tak veľa myšlienok mám zas v hlave, že sa chcem s vami o ne podeliť. Bola som na jednom školení, kde som zistila sama na sebe, že sa mám čo ešte učiť. Aj napriek môjmu veku 🙂  Tak tiež ešte musím na sebe pracovať aby som bola sama so sebou nad mieru spokojná. Aj tak si, ale myslím, že človek sa tak či tak celý život učí. Každú hodinu, deň, týždeň či mesiac v reálnom živote. Nikto sa nenarodil, dokonalým. Ale po pravde nie je všetko také ako sa zdá byť. Nie je všetko také ako si človek mysli a je v jeho predstavách. (Samozrejme sny a túžby – to je iná téma 🙂 ) Myslíme si, že veľa vecí je takých, alebo takých lebo sme o tom čítali.

 

okamih-je-zivot

Realita je pravý opak. Realita je niečo čo môžeš počuť osobne svojim vnemom, dotýkať sa niečoho (niekoho) osobne, vidieť osobne to, alebo to, ochutnať rôzne jedla. Toto je realita, toto je náš reálny svet. Naše vnemy za, ktoré by sme mali byť vďačný, že ich máme. Vnímať ich, preciťovať ich. Dať im v živote priestor. Nevravím, teda nepíšem, že kto čo píše nepíše pravdu. Aj ja píšem a dosť a tiež si môžu ľudia čokoľvek o mne myslieť, ale nepoznajú ma a realita je iná 🙂 

 

              „Buďme vďačný za všetko čo máme. Máme toho viac ako by sme si len vedeli predstaviť”

Máme život!

 

Pointa tohoto článku je. Že žijeme v domnienke, že informácie, ktoré sa k nám dostavajú sú pravdivé. Ale realita je iná. Pokiaľ sám človek preto niečo neurobí a neposunie sa ďalej aby si to aj reálne všetko zistil. Ja som to urobila a aj robiť budem. Lebo mám tie dvere otvorené, chcem sa učiť, zdokonalovať sa, vnímať a počúvať iných ľudí, pracovať sama na sebe a učiť sa od druhých. Takáto výzva, že som bola na danom mieste v danom čase. Nestáva sa to každý deň a každému. Preto som nesmierne vďačná, že som tam bola a mohla byť súčasťou toho diania. Dodalo mi to novú energiu, väčšiu víziu do budúcna. Väčšiu chuť pracovať na sebe a byť vzorom pre kohokoľvek ak mu to pomôže v živote, alebo motivuje. Iný pohľad mám na život ľudí, okolo seba, na ľudí, ktorý nemajú tu príležitosť žiť v pohodlí ako my. Preto si vážme čo máme. Vnímajte všetko okolo seba a aj seba !

 

P.S: Aj keď nie každému bolo pridelené mať to čo máme my. Zamyslíme sa a skúsme, urobiť niečo čo urobí druhých šťastím. Každý deň, pomôžme akýmkoľvek spôsobom aspoň jednej osobe 🙂 Uvidíte aký šťastný z toho budete VY !!! 🙂

 

Vaša  Suzie 🙂

 

Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.