Život

2 years ago Krása ženy178

Prečo táto téma, prečo tento článok o živote? Preto ako vždy, nielen, že mám veľa myšlienok v hlave, ale veľa rozmýšľam a myslím. Ale v poslednom čase mi ten život strašne rýchlo uteká pred očami. Niekedy mi aj dvadsať štyri hodín príde málo. Hlavne je aby sme si ten náš život začali viac vážiť a uvedomovali si aj to, že treba žiť. Nie len isť v neustálom pracovnom kolotoči. A nakoniec zistíme, že nám ten náš život utiekol. A späť ho už v tomto živote nedostaneme.

  „Život je príliš rýchly. Ak sa nezastavíš a nepoobzeráš okolo seba aspoň raz za čas,

mohol by ti ujsť.“ – Matthew Broderick

 

Možno skôr to už v budúcom živote a aj to v inej podobe. Hlavne čo je nedopusťte, aby vás vaša minulosť a váš predchádzajúci život zväzovali v prítomnosti. Minulosť je za vami, je to uzavretá kapitola, nedá sa na nej nič zmeniť. Je to stopa, ktorú za sebou zanechávate. Ak sa budete donekonečna prehŕňať v minulosti a žiť spomienkami, pripravíte sa o zážitok prítomnosti. Žite prítomnosťou. Tuto vetu ste už určite veľa krát počuli. Preto nepremárnite svoj život spomienkami na minulosť a s obavami z budúcnosti. Každý z nás snívame o úspešnom a spokojnom živote, ale len málokedy si všímame šance, a drobné príležitosti, ktoré sa nám ponúkajú. Nešťastnou vlastnosťou je, že si mnoho ľudí odkladá svoj život. A vytiahne ho vtedy keď si myslí, že je už priaznivá situácia. Ale ak takto budete ustavične čakať na niečo veľké a skutočné, môže sa stať, že sa jedného dňa zobudíte a zistite, že vám ten život len tak pomedzi prsty pretiekol. Život nie je večný. Je príliš krátky.

     

15094305_1510043635689092_5165143090818358764_n

 

„Je potrebné uvedomiť si, že to ľudia dávajú momentom silu. Je teda iba na tebe, či bude tvoj život  zbierkou nezabudnuteľných zážitkov alebo iba radom nevýrazných udalostí „

 

 

 

P.S:Nelipnite na minulosti, nesnívajte o budúcnosti a sústredte svoju myseľ na súčasnosť- Budhove slová ♥

Vaša Zuzana 🙂

Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.