Všetko súvisí s mojím príbehom….

2 years ago Krása ženy, Zdravie200

Na úvod k ešte k tejto kategórií by som vám niečo o sebe napísala. Prečo som sa rozhodla o zdraví a stravovaní písať.  Pred pár rokmi, by som si nikdy nepovedala, že budem mať takú váhu ako mám teraz. Keď že som podporovala výrobcu tabaku, moja váha ani za nič nedokázala zdvihnúť.

 

Nevedela som pribrať na váhe a mať váhu o ktorej som snívala. A to čo som jedla, hehe 🙂 A koľko som toho pojedla, ani radšej ani písať nebudem 🙂  Moja váha sa  samozrejme pohybovala väčšinou medzi 49kg – 51kg. Ak som náhodou konečne dosiahla 51 kg bola som nadšená a spokojná, že moja váha neklesá pod 50kg. Dosť nepríjemne som sa cítila, že som taká chudá. Nevravím, že som obézna, ale moja váha teraz a pred tým sa nedá porovnávať. Najviac čo ma trápilo, že som nemala ani prsia, ani nohy, ani zadok.

 

Toto som ja pred … 🙂

 

Miesto nôh som mala „paličky”, miesto prs – to sa ani vyjadrovať nebudem. Cítila som nepríjemne aj kvôli tomu, že som mala problém si kúpiť akékoľvek pekné veci, ktoré sa mi páčili a tak strašne moc som ich chcela. A nemohla som ich mať kvôli postave. Napr. legíny. Tie som na sebe vôbec nemohla mať. Prečo? Vyzerala som v nich hrozne a cítila som sa v nich zle. Pohľad do zrkadla v nich pre mňa nebol tri krát príjemný. Nepríjemný pocit bol, aj keď sa na vás stále niekto pozeral a mala som stále x oči na sebe.  Zvrat samozrejme nastal v r.2013 keď som mala vážny zdravotný problém o ktorom som vám už v úvode o mne z časti písala. Nie o celom. Ale teraz vám o ňom trošku napíšem.

 

Dostala som pľúcnu embóliu- trombózu. Ak neviete náhodou čo to je, alebo ste ešte o tom nepočuli. Je to zrazenina krvi, ktorá sa vám môže objaviť v tele. Väčšinou sa vyskytuje v nohách alebo v rukách a odtiaľ sa presúva do pľúc alebo do mozgu. Tak ako keď je v pľúcach alebo v hlave je nebezpečná a smrteľná. Našťastie, sa mi ale za päť minút dvanásť naskytla prvá pomoc. Inak by som už tu nebola. Evidentne môj čas ešte neprišiel. Pravdepodobne tu mám ešte zostať a určité veci v živote spraviť a dokončiť.

 

Po tomto všetko sa mi rapídne zmenil život. Úplne iný pohľad mám na veci a život teraz ako predtým. Viac si všetko vážim. Som za všetko vďačná. A prijímam čokoľvek čo sa mi stane. Dobre či zle. Samozrejme som prestala aj podporovať výrobcov tabaku a prestala brať hormonálnu antikoncepciu. Čo s embóliou v tomto prípade aj dosť súviselo. Tak som sa vlastne dostala k tomuto všetkému. A toto celé vlastne súvisí s mojou váhou, zdravím, stravovaním a všeobecne s celým mojím osobným príbehom. O ktorom sa postupne aj dozviete.

 

Liptovska Mara

Ja teraz 🙂

 

Vaša Suzie 🙂

Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.