Aelfien.cz

2 years ago Spolupráca100

Martin sa stal tak tiež po svojej vnútornej zmene aj vegán. Čo ma dosť zaujímalo, lebo nie každí deň stretnete na ulici vegána. Možno vegetariána áno, ale vagána asi nie. Píšem to z vlastnej skúsenosti. Ja som ešte doteraz nepoznala ani jedného vegana. Aký je vlastne rozdiel medzi vegánom a vegetariánom?

Vegetarián prijíma bezmäsitú stravu a nekonzumujú všetky produkty z mŕtvych zvierat. Zo živočíšnych produktov iba mlieko, syry (ale nie syry s obsahom syridiel vyrobených zo žalúdka), jogurty a vajcia. Často sú proti používaniu živočíšnych produktov ako sú: koža, hodváb, kožušina a pod.

Vegán je človek prijímajúci potraviny rastlinného pôvodu. Vegáni v podstate vytvárajú svojím prístupom mier a to ako na tanieri tak aj v móde. Uvedomujú si paradoxy spoločnosti naučených hodnotách. Vnímajú život ako z vlastnej prespektívy tak i z pohľadu zvierat a vďaka tomu dochádza k uvedomeniu si paradoxov ľudského prístupu a zbytočnej bolesti v našom živote. Napr. Prečo je pre nás maznáčik a niekto iný jedlo? Ale idem k pokračovaniu k predchádzajúcemu článku. K otázkam a odpovediam:

 

 

 

teambuilding-main

 

       4. Kedy si sa stal vegánom a prečo?                                                                                                                                                          Vegánom som sa stal spoločne s vnútornou voľbou pred 7 rokmi. Jedným z dôvodov vedľa záujmu zlepšiť svet bolo zníženie miery bolesti, taktiež aj zvedavosť ohľadom možnosti a prínosu, ktoré vegánstvo prináša. Postupom času sa skúsenosti, dôvody znásobili a aj prehlbovali. Pribudli vedľa   ekonomických dôvodov, zdravotných, etických, duševných, existenčných a aj z ekologických dôvodov.

       5. Popri rozvoju spoločnosti sa čomu ešte venuješ?                                                                                                                       Vedľa rozvoju spoločnosti sa venujem športu a robím kaskadéra. Teraz začíname i tieto oblasti prepojovať medzi sebou a organizujeme prvé zoznamovacie aktivity v parku Stromovka. Vedľa rozvíjajúcich sa nových spoluprácach so športovými komunitami a aj so šikovnou blogerkou Zuzkou – www.krasazeny.sk

       6. Aký cieľ a víziu má spoločnosť Aelfien do budúcna?                                                                                                         Momentálne je prioritné pokračovať v našich súčasných aktivitách, podporiť rozvojové udalosti a spoluprácu. Najnovšie oživujeme a prerábame pivničné priestory na sklad a chovný priestor pre hmyz a hydroponické pestovanie zeleniny. Vidíme v entomofágii potenciálne riešenie v podobe zmeny súčasného mastného a mliekárenského lobby. Zníženie deštruktívnych problémov spojených s týmto odvetvím aj ich dopady na prírodu, naše prostredie, hodnoty, ktoré činí človek človekom a v neposlednom rade aj na zdravie. Každý človek má v sebe vzácny a jedinečný potenciál si vytvoriť raj, tam kde žije a zlepšiť priestor napriek daným prekážkam.

 

aelfien-logo

P. S:  Martin ďakujem veľmi pekne za odpovede 🙂  Zistila som zaujímavé poznatky a naučila som sa niečo nové.  Prínosné pre blog : www.krasazeny.sk a   verím, že vás niečo zaujme, inšpiruje alebo motivuje sa zamyslieť nad týmto všetkým a niečo pre svoje zdravie aj urobíte.                                                  Viac info na :  http://aelfien.cz/akce-projekty/ alebo na FB stránke : https://www.facebook.com/aelfien1618/?fref=ts

 

Vaša Suzie 🙂

 

 
Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.