Krása jari

3 years ago Moje sny232

Nič nie je krajšie ako keď sa ráno zobudíš a do okna ti svieti slniečko, ktoré ťa pošteklí po tvári. Počuješ ako vtáci štebotajú a vítajú ťa do nového krásneho a slnečného dňa. Milujem jar, milujem keď všetko rozkvitá. Milujem pocit, keď sa nemusím ráno moc obliekať, dám si len tričko, mikinu, tuniku alebo ľahkú bundu, tenisky  (samozrejme, že aj ostatné veci si oblečiem ) a nadšená vybehnem von. A nato ma jemný jarný vánok  pohladí po líčkach a vlasoch. Jar je všeobecne obdobie, ktoré je samé o sebe krásne. Príroda sa prebúdza zo zimného spánku. Odkrýva svoje tajomstvo, ktoré bolo zahalené snehovou prikrývkou počas zimy. Staré ošarpané stromy zoblieka z bielych plášťov a oblieka ich do čerstvých zelených šiat zdobených pestrofarebnými kvetmi.

 

pexels-photo-76997

 

Sťahovavé vtáky sa vracajú po dlhej púti z teplých krajín. Usilovne si stavajú a opravujú svoje hniezda. Zelené chumáče trávy na seba tiež nedajú dlho čakať. Spod suchej pokrývky starých listov sa predierajú mladé výhonky. Tu i tam už spod zeme vykúkajú prvé malé slniečka v podobe žltých lampášov púpav či prvosienok. Snežienky tiež ponúkajú svoje snehobiele hlavičky na obdiv. Lúky sú posiate pestrofarebnými lúčnymi kvetmi. Milujem jarné prechádzky, Kde sa môžem kochať prírodou. A k tomu ešte keď vidím ako si ju Nelina ( môj pes ) tiež vychutnáva. Ako sa jaší, behá po trávniku a robí kotrmelce 🙂 Zo široká sa na mňa usmieva s vyplazeným jazykom 🙂 Ukazuje ako sa teší a aká je spokojná. Mám rada a moc tento pocit, ktorý ona prežíva a niekdy mám chuť to isté urobiť aj ja. Hodiť sa do trávy a spraviť si pár kotrmelcov, ktoré som ako dieťa s bratmi robievala na zelených kopcoch. Proste milujem JAR. Ako ste na tom vy? 🙂

pexels-photo-195161

 

pexels-photo-52571

   Vaša Suzie 🙂

Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.