Bahno lieči

2 years ago Epoch1,339

Niečo zaujímave o bahne 🙂 Bahno je tvárny materiál, preto sa dá aplikovať na konkrétne miesto, ktorému treba pomôcť. Existujú však rôzne kúry, pri ktorých sa celý človek ponorí do bahenného kúpeľa alebo ho namažú bahnom. Ako existujú liečivé vody, takisto existuje aj liečivé bahno. V tomto prípade bahno pôsobí komplexne na celý organizmus. Cez pokožku z teplého bahenného zábalu (50 stupňov Celzia) prenikajú zlúčeniny síry do tela. Človek, ktorý kúru prijíma, sa ani necíti nepríjemne, pretože do tela sa mu táto teplota „vlieva“ postupne a veľmi pomaly. Dosť často sa bahno používa na zmiernenie reumatických problémov, artritídy, lieči kožné ochorenia a priaznivo pôsobí pri množstve ďalších chorôb. Poznali ho už naši predkovia a slovenské kúpele (Piešťany) sú pekným príkladom.

 

„Bahno ma tak tiež veľký význam aj v kozmetike, rôzne masky, ktoré sa podieľajú na starostlivosť o  pleť, pomáhajú pri vyhladzovaní vrások a sú prevenciou pre vašu pokožku”

V súvislosti s liečbou s pomocou bahna sa objavuje slovo peliod. Čo to vlastne je? Je to prírodná látka, schopná viazať vodu, čím sa môže stať kašovitou -v normálnej reči 🙂 ide o prírodné bahná a rašeliny, ktoré môžete rozmazávať po celom tele. Má blahodárne účinky na celé telo. Peloidy sú tvorené humusom a minerálnymi látkami, ktoré sa roky ukladali v jazerách, močiaroch či moriach. Vo svete sú aj bahenné sopky, ktoré sú bohatým zdrojom na peloidy. Bahno sa často spája so špinou, ale liečebné bahná neobsahujú nebezpečné organizmy. Bahenný kúpeľ nemusíte využiť iba ak Vás niečo trápi, ale aj ako preventívnu záležitosť. Okrem liečivých účinkov samotného bahna, pôsobí aj pokoj a odpočinok, ktorý pri procedúrach zažijete. Tak tiež ako aj pri bahennej masky na tvár.

  „Preto tak milujem bahennú masku, ktorú používam, kdekoľvek na tele a teším sa jej účinkom. Je z rady Epoch – Glacial Marine Mud” 

  • funguje ako maska, zábal na tvár
  • pôsobí ako detox, aj na redukciu celulitídy
  • vyčistí póry
  • ukľudňuje zápaly
  • vyživuje
  • odstraňuje odumreté bunky
  • vyťahuje špinu a nečistoty                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        14639635_1496011000425689_6675632238717150925_n

 

P.S: Na fotkách som ja 🙂 Prípadne otázok, info. kontaktujte ma 🙂

Vaša Zuzana 🙂

Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.