10 krokov čo robiť po 30-tke

2 years ago Moje sny533

A zas o rok staršia, nie je to až taká veda. Ale keď si uvedomím, že už mám 32 r. ..aaaa.. To sa mi až tak nepáči, ale tak zas vek, je iba číslo. Ale ženy po 30+  sú  že vraj ešte viac sexy 🙂 Žeby? 😀 Niekedy sa cítim, ako keby som ani toľko nemala. Ani si to neuvedomujem, že sa ten vek stále ťahá hore a hore. Ale všeobecne už všetko vnímam inak ako pred tým. Samozrejme, pozitívne, ale zodpovedné. Tak ma napadlo, že sa s vami o to podelím. Pár krokov som napísala, čo by sme mali robiť po 30+ , podľa svojich osobných skúsenosti 🙂

 

11192816_1652018961694126_1651249636_n

 

 

  • Začnite si viac vážiť samú seba                                                                                                                                                       Nič nie je krajšie ako, žena, ktorá je sebavedomá, ktorá sa sama sebe páči. Budete žiariť až na kilometre a budete len a len priťahovať to po čom  túžite. Všetko pôjde samé.     
  • Kúp si diár                                                                                                                                                                                         Zadovážte si akýkoľvek diár ročný a najlepšie je denný. Ja som si ho vyberala aj vyberám podľa farby a taký, ktorý ma vystihuje. Je to môj denno denný kamarát. Síce je v kabelke, ale bez neho ani na krok 🙂 Snažím sa vždy všetko si hneď zapisovať, pokiaľ som si to nepísala, na veľa veci som zabudla a potom som mala z toho zmätok. Ak máš veľa toho cez deň, všetko si tam môžeš zapísať a na nič nezabudneš. Ale určite odporúčam, si veci hneď písať. O hodinku dve už nato zabudneš ak si to nepoznačíš a už bude prúser. Obzvlášť ak si náhodou zabudneš napísať termín pracovného stretnutia. Je ho fakt dobre mať, hlavne kôli sebe. Vieš si svoj život usporiadať. Keď som ho nemala, to bolo :-/ Ja ich mám dnes už dva jeden pracovný a druhý osobný. Aspoň mám v tom prehľad a viem kde čo mám. A k tomu mám ešte aj farebné pera v kabelke 🙂
  • Urob si pracovný aj osobný plán                                                                                                                                                      Prečo? Niekedy som ho nepotrebovala, ale teraz mám rada ak mám všetko naplánované. Nie zas do detailov, nie som detailistka 😀 Ale viem, že ten plán ma dovedie k cieľu, ktorý som si dala. Či pôjdem slimačím tempom, alebo rýchlosťou bleska. Vždy k nemu prídem. Je fajn ak vieš čo robíš, prečo to robíš a čo ti to prinesie.
  • Urob si poriadok vo svojom živote s kým ho chceš zdieľať a akých priateľov, chceš mať pri sebe               Ja som si ho urobila a som spokojná. Nie že by som nemala rada ľudí okolo seba, ale takých, ktorý ma ťahajú dole, som v živote určite nepotrebovala mať a ani nepotrebujem. Od takých ľudí čo najďalej. Ako nemám nič proti ľudom, každý sme iný, každý máme svoje muchy. Ale ak niekto saje z teba energiu a ťahá ťa za uší smerom dole a ty si už unavená a vyčerpaná, určite sa s takým človekom nebudeš stretávať. Stačí si iba vyčleniť koho budeš mať pri sebe, pri kom sa cítiš, že stúpaš hore a vidí aj tvoje hodnoty aké máš. Či to je kamarát, alebo kamarátka.  
  • Vyhraď si svoj čas pre seba a rob to čo ťa baví a napĺňa (začni chodiť na krúžky, maľuj, spievaj ….)       Pravdu povediac som si ten čas nato nevedela nájsť ani popri práci. A hnevalo ma to. Strašne rada fotím (amatér) teraz som sa viac do toho konečne viac pustila, však nebude mi len tak drahý fotoaparát ležať v skrini. Našla som si viac času na môjho psa- Nel 🙂 Ta sa len a len tomu teší, že konečne sa dočkala. Neopísateľná radosť.  Rada píšem, mám viac času  na svoje myšlienky. Veľa čítam. Pustila som sa do grafických kurzov, čo sa tomu aj teším. Chodievam raz za čas na jogu, cvičím a ešte k tomu pridám aj meditáciu.

 

 

 

16487779_1614040088622779_3630019900395676199_o

 

 

  • Ak si sama a máš chuť randiť, randi, ale nebuď naivná.                                                                                                        Áno som sama a vychutnávam si to. A som spokojná a popravde mi už ani muž nechýba 🙂 Som zdravá toho sa nebojím 🙂 Ale proste načo mi je chlap taký, ktorý ti na začiatku tvrdí ako ťa chápe, ako ťa podporí v čomkoľvek. Myslím psychický a zrazu príde deň. Keď sa v ničom nechápete a to ste iba na začiatku spoznávania 😀 Ale to je zas na ďalší článok 🙂 Proste je mi super, flirtujem s kým chcem, chodievam si do kina, s kým chcem ja. Kde chcem chodím si sama a nikomu sa spovedať nemusím 🙂 Ako nevidím v tom problém, že by som to niekomu vravela, ale nikto ma neobmedzuje. A hlavne nie som už taká naivná. Som opatrná a mám rada samú seba. A nepripustím si len tak k niekoho k sebe.
  • Dávaj si pozor na alkohol                                                                                                                                                                               Ako ak máš chuť sa odreagovať po náročnom týždni a pod..Ok ..Ale pi s rozumom a na dámu. Nemáš 20 a nikdy nevieš koho môžeš stretnúť s kým sa zoznámiš. Tak aj sama seba prezentuješ 🙂 Mne už ani moc alkohol nechutí 🙂
  • Obliekaj sa v čom sa cítiš najlepšie, ale primerané k Tvojmu veku                                                                                   Samozrejme si nebudeš obliekať to čo fičalo v 80 rokoch a to keď si mala 15 r. alebo 20 rokov 🙂 Ak ideš do spoločnosti, myslím, že vieš ako sa obliecť ak ideš na rande detto. Obliekaj si hlavne to v čom sa ti cítiš najlepšie. Ty to máš na sebe, nie druhý!
  • Buď viac zodpovednejšia k svojmu životu a okoliu                                                                                                                    Nemáš už 17 rokov, ak sa niečo stálo bola si ešte pod zákonom a všetko sa prepieklo. Malým trestom od rodičov a vec bola vybavená. Nemáš už vreckové, ktoré ti rodičia vždy poctivo dávali. Pracuješ, zarábaš sama na seba. Čo a kam a načo dáš svoje peniaze to bude už len a len tvoja vec. Ak nebudeš mať tvoj problém. Treba sa postaviť k tomu zodpovednejšie a verím, že ak si nájdeš svoj plán aj v tomto. Peniaze budú. Oni vlastne vždy aj boli a aj budú 🙂 
  • Vychutnávaj si život, ale s rozumom                                                                                                                                     Máš chuť byť niekedy pojašená a bláznivá buď. Užívaj si svoj život. Vychutnávaj si ho. Smej sa, buď pozitívna. Ži si svoj život s ľahkosťou a nerieš nepodstatné veci.

 

 

P.S:  Som spokojná a svoj život a každý môj deň si vychutnávam 🙂                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Vaša Suzie 🙂                                                                                                                                                                                                                           

 

 

 

 

 

 

 

Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.