Naša pleť.

2 years ago Starostlivosť o pleť140

Tak som sa dostala k pokračovaniu k článku – Ako sa starať o pleť 🙂 Kozmetiku, ktorú používam je už jediná a posledná, ktorú aj budem používať. A som nad mieru s ňou spokojná. Hlavne preto, že som si našla presne to čo som potrebovala. Viem akú mam pleť. Zistila som, ktoré dni je sa mi viac mastný pleť a kedy ju mávam zas suchú. Sú v nej produkty, ktoré používam na dané dni a aj také ktoré používam každý deň. Vy ste si už našli to čo potrebujete na pleť? Alebo ste už zistili akú máte pleť? Sú rôzne typy pleti, čo si myslím, že už aj viete. Nie som odborníčka, ale niečo som sa naučila a rada vám predám niečo z mojich skúsenosti, ktoré som sa naučila 🙂 Viem, že všetky organy majú v tele svoje miesto a svoju dôležitosť. Snažíme sa o ne dôsledne starať, ako najlepšie vieme.

       „Staráme sa o zdravie svojho srdiečka, svojich pľúc, alebo pečene. Ale veľa z nás zabúda je staroslivosť o kožu !!! ”

O nej sa malo hovorí, ale ona všetko ochraňuje. Zdravá pokožka má už od detstva mierne kyslé pH 5,5. Preto vlastne hovoríme, že máme kyslí ochranný plášť pokožky, ktorý nás chráni pred baktériami. Keď príde k jeho narušeniu, napr. používaním nevhodnými kozmetickými produktami, alebo príliš častým umývaním pH pokožky sa začne približovať k neutrálnym hodnotám. Čo je ideálnym prostredím pre mikroorganizmy a baktérie. Pre udržanie zdravej a mladej pleti musí byť každodennou súčasťou- starostlivosť o pleť. Ako som už aj spomínala v predchádzajúcom článku. Najdôležitejšie je odličovanie a čistenie. Na povrchu kože sa nám hromadia okrem odumretých buniek, baktérie, potu, mazu, zbytkov dekoratívnej kozmetiky aj nečistoty z ovzdušia. Ak sa nestaráte pravidelné a myslím dva krát denne o svoju pleť. Baktérie, odumreté bunky a ostatné nečistoty sa ukladajú v našej pokožke a keď sa neodstránia, môže to viesť k upchávaniu pórov, vzniku zápalov v dôsledku baktérii a spomaleniu regenerácie pokožky. A myslím, že to nikto z nás nechce. Preto je dôležitá starostlivosť o pleť.

 

 

 

images-10

 

 

 

P.S: Píšem toto všetko pre to, lebo sama som mala problémy s pleťou a viem aké je to nepríjemne, tak žiť. Ak ste sa v niečom našli, so rada, nie kôli tomu, že máte nejaký problém, ale preto, že verím, že vám s niečim pomôžem, alebo inšpirujem 🙂

 

Vaša Suzie 🙂

 

 

 

Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.