10 x prečo sa zdravo stravovať

2 years ago Zdravie149

Určite ste si všimli, že je po zime a náš organizmus je dosť oslabený, chýbajú nám  nielen vitamíny, bielkoviny, ale aj minerály. Náš organizmus cez zimné mesiace trpel nedostatkom svetla a slniečka. Naše zdravie totiž ovplyvňujeme vlastným životným štýlom až na 80% a 20%  sú ostatné vplyvy ako je dedičnosť a zdravotná starostlivosť. Zdravá strava je pre nás dôležitá, lebo obsahuje vitamíny a látky, ktoré nás chránia pred chorobami a pozitívne vplývajú na náš organizmus.

              still-life-2338824_640

Zdravá strava neznamená, len kvalitnú energiu pre naše telo, ale znamená aj výživu pre náš mozog. Preto sa určite neoplatí ignorovať tento pojem. Nekážem vám ani, aby ste sa takto stravovali 🙂 Je to na každom z nás načo má v živote chuť a čo chce pre svoj organizmus, telo a mozog robiť.

K zdravému stravovaniu patrí samozrejme aj dobrý 6 -7 hod. spánok, pravidelné raňajky, desiata, obed, olovrant, ľahká večera, cvičenie fitness, joga alebo čo vás baví a napĺňa. Jasné, že nie každý ma takúto možnosť toto dodržiavať, preto aspoň raňajky a obed by mali byť, prípadne celý deň jesť v malých dávkach a často. Napísala som pár pozitívnych bodov čo vám zdravá strava môže prinesť 🙂

asparagus-1307604_640

Pár bodov prečo sa stravovať zdravo:

  • Ráno sa vám bude oveľa lepšie, ľahšie a vitálnejšie vstávať  nap. do práce 🙂
  • Vaše telo bude plné energie – budete s radosťou robiť niečo pre svoje telo a pre seba – cvičenie, joga …čokoľvek (ja milujem dlhé prechádzky s Nelkou v akomkoľvek počasí ), budete sa sami cítiť fit a super
  • Vaša pamäť sa zlepší, budete si toho viac pamätať – napr. pri učení do školy ( ja si všetko pamätám čo sa učím, len sa mi to sem tam trošku všetko pletie:-D )
  • Budete viac pozitívnejší, žiadne negatívne myslenie a veci budete brať s nadhľadom – dosť pomáha k tomu aj joga 🙂
  • Predídete zbytočným chorobám (vírusové potvorky)
  • Zlepší sa vám trávenie, žiadne zdúva nie, žiadne žalúdočné kŕče ….
  • Vaša pleť bude mať zdravšiu farbu, bude vitálnejšia, pružnejšia a bez vyrážok 🙂
  • Spomaľuje starnutie – vždy budeme mladý 🙂
  • Pár zbytočných kíl zhodíte dole, ani nebudete vedieť ako 🙂
  • A k tomu všetkému kdekoľvek sa objavíte budete priťahovať k sebe ľudí takých akými ste práve vy sami 🙂

 

fruit-2367029_640

 

P.S: Je super sa cítiť super a fit 🙂

Vaša Suzie 🙂

 

 

Zuzka

Je mi cťou sa s vami podeliť o môj blog, ktorý má vystihuje. Nájdete v ňom to čo má teší, napĺňa a robí mi život krajším a pozitívnejším.